среда, 4 март 2009

West Brom 1-3 Arsenal

08/09 West Bromwich Albion 1-3 Arsenal
Аууу, каква мераклиска победа :). Конечно машки изиграно. Заслужена победа !
Како било било Арсенал се чини конечно ги фати старите патеки. Натпреварот почна одлично за Арсенал, Бентднер погоди во 4-минута, но за жал ВБА се врати за две минути од слободен удар, што се однесува до голот на ВБА воопшто не требаше да го примиме тоа е тоа. Во целиот натпревар Арсенал доминираше па во 38 мин. Туре зголеми на 2-1, а во 44мин. Бендтнер ги постави конечните 3-1. Туре беше заменет на полувремето поради повреда. И во второто полувреме Арсенал имаше доста шанси, но не испеја да искористи барем една, мора да се каже дека Аршавин одигра навистина солидно дури имаше и асистенција :) , а и мн мн шанси за гол. Барнли во недела е новата пречка на Арсенал добро би било и на тој натпревар да се постинат 3-4 гола па се да си се врати наместо :). Ај ќе видиме.